2. Волейбол
  3. Девойките стартираха успешно европейските квалификации

Девойките стартираха успешно европейските квалификации

Момичетата на Теодора Бечева победиха Дания с 3:1

Националният отбор на България по волейбол за девойки до 16 години направи успешен старт на европейските квалификации.

Момичетата на Теодора Бечева победиха Дания с 3:1 (25:12, 25:13, 19:25, 25:11) в среща от първия кръг в Група "Е" в Стара Загора.

Маргарита Узунова и Ивайла Чавдарова бяха най-резултатни за домакините с по 11 точки.

Българките взеха убедително първите две части, а в третата стартираха с преднина от 10:3 точки, но се поотпуснаха и допуснаха обрат, след като датчанките завършиха гейма със серия от седем поредни разигравания.

В четвъртия гейм домакините отново взеха инициативата и не оставиха съмнение в превъзходството си.

В другата срещи от групата Холандия надделя над Беларус с 3:0 (25:18, 25:14, 25:18) след 22 точки на Никол ван де Восе.

България играе срещу Холандия в ключов мач за първото място утре. Само победителят в групата продължава напред.