2. Волейбол
  3. Колеблива България удари с 3:2 Германия във Варна (видео)

Колеблива България удари с 3:2 Германия във Варна (видео)

Радостин Стойчев записа първи официален успех начело на "трикольорите", които вече изостават на 3 точки от лидера в групата Русия

Националният ни отбор по волейбол постигна първа победа в официален мач под ръководството на Радостин Стойчев, след като днес се наложи трудно с 3:2 гейма (25:21, 23:25, 25:22, 20:25; 25:9) над тима на Германия. Срещата се игра в зала „Конгресна” във Варна и бе от програмата на квалификационна група „Б” на Световната лига. Успехът обаче е удар по амбициите на „лъвовете” за класиране на финалите на надпреварата, особено след вчерашното поражение от същия съперник с 2:3 гей, тъй като тимът ни ще вземе само 2 точки за днешния успех.

Така след изиграването на първите 2 кръга от група „Б”, отборът на Русия е лидер в подреждането с 6 точки, следван от Германия и България с по 3 и Япония без спечелена точка.

Първата част започна разколебано за посрещането ни и след няколко по-силни сервиза от страна на германците, те водеха на първата техническа пауза с 8:5. След 30-секундното прекъсване „лъвовете” излязоха на полето пределно мотивирани и набързо стопиха разликата, но отново допуснаха да бъдат разконцентрирани и Маншафта отново възстанови преднината си от три точки – 16:13. След втората техническа пауза обаче, „трикольорите” отново излязоха пределно мобилизирани и прегазиха своя съперник, обръщайки резултата в своя полза и затваряйки частта при 25:21.

Вторият гейм започна по подобие на първия и германците взеха преднина още в началото, като на първата техническа пауза водеха с 8:5. След почивката гостите поддържаха аванса си и на второто прекъсване резултатът вече бе 16:14. Преднината на Германия нарасна до 18:13, но невероятна серия на Владо Николов от начален удар докара нещата до 18:18. Последваха обаче редица грешки директно от сервис, което даде възможността на гостите да затворят частта при 25:23 в своя полза.

Геймът започна много равностойно, като в началото двата отбора се движеха точка за точка, а първата техническа пауза дойде при 8:6 за България. След прекъсването германците стопиха минималния си аванс и дори успяха да обърнат резултата в своя полза, като при второто прекъсване водеха с 16:15. След почивката обаче, „трикольорите” вдигнаха сериозно оборотите и след няколко бомбени атаки на Владо Николов и хубава завършваща точка на Тодор Алексиев, българите взеха втория гейм с 25:22.

Геймът започна много силно за гостите, които натрупаха аванс от самото начало и докараха нещата до 10:5 в своя полза. Последва мобилизация в редиците ни и стопяване на разликата до 16:14 в полза на Германия при втората техническа пауза. След почивката „трикольорите” имаха някои колебливи изяви, в следствие на които Бундестима затвори частта при 25:20 в своя полза и изравни резултата в геймовете на 2:2.

Тайбрекът премина изцяло под диктовката на България, след като нашите момчета натрупаха солидна преднина още от самото начало и на техническата пауза водеха с 8:2. След прекъсването възпитаниците на Радостин Стойчев поддържаха до края преднината си и в крайна сметка затвориха тайбрека при 15:9 в своя полза и спечелиха мача с 3:2 гейма.