2. Волейбол
  3. Лукойл Нефтохимик победи Монтана в Бургас

Лукойл Нефтохимик победи Монтана в Бургас

Шампионките от Лукойл Нефтохимик се наложиха над Монтана 2003 с 85:66 в последния мач от XVIII кръг на дамската НБЛ. На полувремето тимът от Бургас имаше преднина от 8 точки за 52:44, която увеличи сериозно през втората половина на двубоя.

Шампионките водеха през целия мач, а за Монтана 2003 това бе шеста загуба за сезона. Домакините поведоха с 11 точки след първата част - 29:18, а след това аванса им достигна 17 точки при 42:25. На почивката бургазлиики имаха аванс от 8 точки - 52:44, а най-голямата преднина в мача бе 21 точки в тяхна полза секунди
преди края при резултат 85:64.

Олена Самбурска беше най-резултатна за победителките с 25 точки, Неда Джурич добави 17, а Тамара Боуи се отличи с 14 за успеха.

Мариета Курчовска наниза 17 точки, а Ивелина Вранчева и Агнеса Дойчинова приключиха с по 15 точки при поражението на Монтана.