2. Волейбол
  3. Марица с поредна победа при девойките, разпилява за 45 минути с 3:0 Тунджа

Марица с поредна победа при девойките, разпилява за 45 минути с 3:0 Тунджа

Девическият отбор на „Марица” (Пловдив) постигна поредната си разгромна победа в шампионата. Само за 45 минути чисто игрово време, момичетата на старши треньора Иван Радичев разбиха с 3:0 в своята зала на „Лаута” гостуващия им тим на ямболския „Тунджа” в мач от волейболното първенство при девойките старша възраст.

Младите маричанки не дадоха възможност на гостенките от Ямбол да им отбележат повече от 15 точки в трите гейма на мача. И в трите отделни части жълто-сините фурии от Кършияка спечелиха с един и същ резултат – с по 25:5.

Разликата в класите между двата отбора бе очевидна, за което говори и краткото време, за което домакините изковаха чистата си победа.

Успехът можеше да бъде и още по-убедителен, но наставникът Иван Радичев непрекъснато експериментираше със състави и пусна в игра почти всички свои налични състезателки.

”Тунджа” не се оказа конкурентноспособен отбор на нашия, но това не бива да не отпуска, защото трудните мачове тепърва предстоят, коментира Иван Радичев.

Девическата националка Силвия Андреева игра в голяма част от срещата, след като излекува контузията си в рамото. 16-годишният център очевидно вече е преодоляла напълно стреса от тежката травма.

С много добри отигравания за „Марица” се понравиха разпределителката Кристина Гунчева, Ани Христова, Милена Димова и Мира Тодорова-Пастата.