2. Волейбол
  3. „Марица” се класира за финалите при девойките, отнася „Левски” и „Родопа” с по 3:0

Девойките на „Марица” се класираха директно за финалите на републиканското първенство по волейбол при девойките младша възраст. Това стана след 3 победни убeдителни победи с по 3:0 по време на зоналния волейболен турнир за тази възрастова група, който се проведе в Пловдив.

Младите маричанки разбиха с 3:0 основния си конкурент „Левски Волей” в дербито на зоната под тепетата. След това те отнесоха с 3:0 гейма и смолянския „Родопа”, а предния състезателен ден със същия резултат и „Арда”.

Така „Марица” остана недостижима на върха в крайното класиране с пълен актив от 3 победи, точки и геймово съотношение 9:0.

Според регламента в зоналния турнир под тепетата отборът, класирал се на първото място, директно ще се класираше за финалите на републиканското първенство при девойките младша възраст.

Вторият в класирането /б.а. „Левски Волей”/ ще играе в нов квалификационен зонален турнир на „вторите” за определяне на допълнителната квота.

Единствено срещу „Левски Волей”, „Марица” изигра по-завързан и по-оспорван мач по време на надпреварата. Левскарките бяха напълно равностойни на момичетата на старши треньора Иван Радичев обаче само в първия гейм. Все пак маричанки го измъкнаха с 30:28 след много перипетии и атрактивни отигравания. Това сякаш пречупи сините и те лесно после преклониха глава във втората част – 25:14 за „Марица”. В третия гейм „Левски Волей” поведе с 10:8 и 14:12, но след серия от успешни сервиси на разпределителката на домакините Кристина Гунчева, маричанки първа изравниха, а после дръпнаха за 17:15. От там нататък младите жълто-сини фурии не оставиха повече никакви шансове на левскарките 25:19 в третата част и комфортна честа победа.

В другата среща от програмата „Родопа” би също с 3:0 „Арда”.

В следващия си мач „Марица” нямаше никакви проблеми и срещу „Родопа” и измъкна нова честа победа. Стартовият състав, на който обикновено залагаше наставникът Иван Радичев бе: Милена Димова, Теодора Симеонова, Кристина Гунчева, Ани Христова, Дани Найденова, Мира Тодорова-Пастата, Велина Кансъзова-либеро /Силвия Андреева, Моника Димова/.

В последния мач от програмата „Левски Волей” разби с 3:0 „Арда”.