2. Волейбол
  3. Марица спечели финалния турнир в Етрополе за региони Струма и Тракия при 13-годишните

Малките волейболистки на Марица спечелиха убедително финалния турнир за момичета до 13 години за регионите Струма и Тракия, който се проведе в Етрополе. Възпитаничките на треньорите Цеца Тенева и Георги Илиев се представиха отлично по време на всички мачове от надпреварата и ликуваха с шампионската купа на финала.

Състезанието се проведе в два поредни дни и в него участие взеха първите четири отбора от двата региона.

Според регламента осемте тима бяха разделени в две предварителни групи, според класирането им на регионалните турнири.

Двата потока играха в две отделни зали в Етрополе - съответно група „А” в зала Чавдар, а група „Б” в зала Христо Янев.

Във финалния турнир се игра по системата „всеки срещу всеки”, като първите два отбора от предварителните групи образуваха финалната четворка.

В своята предварителна група „А”  малките волейболистки на Марица (Пловдив) първо разбиха с 2:0  Асеновец (Асеновград), а след това победиха със същия резултат и домакините от Чавдар (Етрополе).

Този втори техен успех им донесе класиране в по-нататъшната фаза от турнира, което обаче им изигра лоша шега в третата среща. Пловдивчанки, успокоили се от класирането, допуснаха неочаквана загуба с 0:2 от  Велбъжд (Кюстендил), но това не се отрази на победния им ход по-нататък.

На полуфиналите малките маричанки биха с 2:0 силния тим на Пирин Балканстрой (Разлог), което им донесе и участието на финала. Там техен съперник отново бе  отборът на Велбъжд (Кюстендил).

В решителния финален мач Марица взе достоен решанш от връстничките си от Велбъжд (Кюстендил) и измъкна победата с 2:1. Първата част пловдивчанки взеха с 25:22, но във втората допуснаха изравняване след 23:25.

В решителния тайбрек малките маричанки се оказаха с по-здрави нерви и закономерно го спечелиха с 16:14, с което извоюваха и първото място в надпреварата.

Според регламента първите три тима в крайното класиране от това състезание в Етрополи ще участват на супер финал с първите три отбора от другите регионални турнири, които са Витоша - Тракия и Добруджа – Странджа.