2. Волейбол
  3. Марица спечели регионалния турнир за момичета до 15 години

Марица спечели регионалния турнир за момичета до 15 години

Волейболен клуб „Марица” спечели регионалния турнир „Тракия” по волейбол за момичета до 15-годишна възраст в Пловдив. Надпреварата ще се проведе в зала „Лаута” на спортен комплекс „Локомотив” и събра само 3 отбора от региона. В турнира се игра по системата всеки срещу всеки.

Волейболен клуб „Марица” спечели регионалния турнир „Тракия” по волейбол за момичета до 15-годишна възраст в Пловдив.  Надпреварата ще се проведе в зала „Лаута” на спортен комплекс „Локомотив” и събра само 3 отбора от региона. В турнира се игра по системата всеки срещу всеки.

В най-интересния мач от състезанието домакините от „Марица”  победиха с 3:1 връстничките си от „Хебър”/Пз/, което им беше достатъчно за първото място.

В останалите два мача малките маричанки записаха нови две победи с по 3:0 над „Асеновец”/Асеновград/ и „Девин”.
Момичетата от „Хебър” победиха с 3:0 „Девин”, което им донесе пък второто място. Старши треньор на малките маричанки е Атанаска Атанасова-Никифорова, която е силно амбицирана възпитаничките й да спечелят първото място и на зоналния турнир.

С този си успех,  като победител в регионалния турнир „Тракия”, тимът на „Марица” се класира директно за зоналното първенство на зона „Тракия”, което пък дава път и за финалите от националния шампионат.

Както е известно малките волейболистки на „Марица” спечелиха преди няколко дни и силния национален пролетен турнир „Васил Левски” за момичета до 15-годишна възраст, на който бяха домакини в продължение на 2 дни в Пловдив и премина под патронажа на пловдивското спортно училище.

Междувременно детският тим на „Марица” пък се класира на трето място на традиционния турнир „Празник на розите” в Казанлък.

Малките маричанки загубиха от столичния „Звезди” с 1:3 и от домакините от „Казанлък волей” с 0:3, но после спечелиха останалите си две срещи с по 3:0 - над  „Септември”/Сф/ и „Бдин Вида”/Видин/. В спора за третото място „Марица” разгроми с 3:0 „Пирин”/Разлог/.