2. Волейбол
  3. С Радо Стойчев вече бихме!

С Радо Стойчев вече бихме!

Националният отбор на Бългапия (мъже) излезе днес, 21 май, срещу Куба и откри волейболната 2011 за феновете у нас. В първия мач на Радостин Стойчев като национален треньор България победи с 3:1.

Нашите взеха доста уверено първия гейм с 25:22. В края на гейма водехме категорично и треньорът Радостин Стойчев включи Братоев на мястото на Матей Казийски и Соколов, който замени капитана Владо Николов.

Вторият гейм обаче започнахме малко несигурно и позволихме на кубинците да вземат аванс и първото техническо прекъсване дойде на 7:8 за гостите. Продължихме да изоставаме и дадохме гейма с 19 български точки.

В третия гейм нашите отново намериха правилния ритъм и водеха с 16:13 при второто техническо прекъсване. Благодарение и на много стабилния си сервиз гостите успяха да стопят и изравниха до 21:21 и дори поведоха с точка до 21:22. Въпреки това момчетата на радо Стойчев обърнаха и затвориха гейма с 25:22.

В четвъртата част ас на Андрей Жеков осигури 2 точки разлика за 14:12 за България. Геймът бе категорично затворен от нашите с 25:20.

Статистика от срещата можете да видите ТУК!