2. Волейбол
  3. Шок! Паднахме с 2:3 от Германия на старта на Световната лига (видео)

Шок! Паднахме с 2:3 от Германия на старта на Световната лига (видео)

Радостин Стойчев записа загуба в дебюта си начело на българските волейболни национали

Шокиращо начало на участието си в Световната лига по волейбол направи българския национален отбор днес. В първия мач на Радостин Стойчев начело на родните национали, България загуби с 2:3 гейма домакинството си на Германия.

Драматичната загуба дойде след слаба игра на нашите волейболисти , като в отделните геймове резултатът беше 25:21, 18:25, 25:15 и 10:15 в тайбрека, който ни закопа накрая. За България стартовата шестица беше Жеков, Николов, Казийски, Алексиев, Тодоров, Йосифов и либерото Иванов.

Началото на мача бе обещаващо за „трикольорите” и нашият тим спечели рутинно първия гейм с 25:21 като контролираше играта през цялото време и допусна само леки колебания на моменти, но се справи с гостите.

Изглеждаше сякаш и вторият гейм ще бъде за нашите момчета, но след като поведохме до първото прекъсване се отпуснахме и немците обърнаха резултата онабързо. Те не допуснаха нов обрат изравниха 1:1 като взеха частта с 18:25.

Третият гейм премина под знака на многото грешки на българите и слабия начален удар, който днес не работеше за родните волейболисти. Загубихме и този гейм с 21:25. С което Германия поведе с 2:1 гейма.

В четвъртия гейм волейболистите ни се стегнаха и изиграха най-силната си част. Убедителната игра и добрите завършващи удари донесоха равенство на възпитаниците на Радостин Стойчев – 2:2 след 25:15 и цели 10 точки разлика в наша полза.

В тайбрека гостите бяха по-концентрирани и се възползваха от продължаващите грешки на българите. Германците поведоха още в началото и си запазиха аванса до края на последната част, като надделяха с 15:10.

Вторият мач между двата отбора е утре в 18:00 отново в зала „Конгресна” в морската столица Варна.