2. Волейбол
  3. Волейболните ни националки с втора победа в Евролигата

Волейболните ни националки с втора победа в Евролигата

Българките биха Унгария с 3:1 като гости

Женският национален отбор по волейбол на България спечели втора победа в Европейската лига. Момичетата на Драгутин Балтич победиха Унгария като гост с 3:1 (25:21, 25:19, 22:25, 25:23) в първия мач между двата отбора, игран тази вечер в зала "Арена Савария" в Сомбатхей.

Българките поведоха с 4:2, но Унгария успя да изравни за 7:7, а при 8:7 българките стигнаха до техническата пауза с точка преднина. След паузатанашите дръпнаха с 15:11 и почиваха при 16:13. Волейболистките играха точка за точка до 22:19, после Унгария се върна в гейма за 22:21, но тогава българският треньорът на българките Драгутин Балтичвзе прекъсване и родните момичета спечелиха гейма с 25:21.

Унгарките почнаха силно втория гейм, но нашите момичета удържаха на натиска на домакините и обърнаха частта за 25:19 в полза на българките. Третата част бе за Унгария, след като те водеха играта през целия гейм и заслужено взеха частта с 25:22.

В четвъртата част обаче нашите момичета бяха безпогрешни, взеха инициативата и не допуснаха грешка. Още от началото българките дръпнаха с 3 точки и макар да имаха известни спадове в играта, затвориха частта с 25:23, а с това и мача с 3:1 сета в своя полза.

Втората среща между Унгария и България е утре отново от 20:00 часа българско време.

Унгария - България 1:3 (21:25, 19:25, 25:22, 23:25)

Ето и състава на България: Диана Ненова, Емилия Николова, Добриана Рабаджиева, Кремена Каменова, Цветелина Заркова, Страшимира Филипова - Мария Филипова-либеро ; Старши-треньор: Драгутин Балтич.