3. Берое, Локо (Пд) и още 4 отбора в спор за „Pomorie cup”

Берое, Локо (Пд) и още 4 отбора в спор за „Pomorie cup”

Берое, Созопол и Поморие са в едната група, а в другата са Локо (Пд), Черноморец и Тунджа

6 футболни отбора се събират на турнира „Pomorie cup” в едноименното градче на 20 км от Бургас през месец февруари. Жребият за двете групи беше дирижиран, за да не се съберат заедно участници от една и съща дивизия. В група „А” попаднаха „Берое”, „Созопол” и „Поморие”, а в „Б”- „Локомотив” /Пд/, „Черноморец-Бургас” и „Тунджа” /Яб/.

Мачовете са по системата всеки срещу всеки на 7, 10 и 12 февруари. На 14-и са финалите, които ще противопоставят тимовете, заели идентични места в групите. Старозагорци ще започнат турнира с титулярите, а ще го доиграят с дубльорите си, тъй като на 15 февруари им предстои първи осминафинален мач за Купата на България срещу Лудогорец.

Организаторите от Община Поморие и местният клуб, който е лидер в есенното класиране на Югоизточна „В” група, ще зарадват победителите с голяма трофейна купа. Спа хотели в Поморие пък са осигурили уикенд пакети като индивидуални награди.

Кметът Иван Алексиев, който възроди футбола в курортното градче, има съвместната амбиция със спортния мениджър Огнян Ралев турнирът да се превърне в традиция всяка зима. Метеорологичните условия не могат да бъдат пречка, тъй като теренът на стадион „Поморие” е изкуствен.