3. Ботев (Криводол) изненадващо взе реми на „Ивайло”

Ботев (Криводол) изненадващо взе реми на „Ивайло”

„Ботев” си тръгна с точка от стадион „Ивайло”, където направи 2:2 на „Етър”. Още в 5-ата минута Симеон Баев се измъкна при контра и вкара за 0:1.

В 14-ата минута след удар на Ванков с глава вратарят изби и Аврионов довкара топката – 1:1. До почивката етърци създадоха доста положения, но Джайеоба се скъса да пропуска. Гостите също имаха чисти възможности, но В. Димитров спаси удари на Борисов и Александров.

В 43-ата минута Борис Борисов се измъкна при опит за изкуствена засада и вкара за 1:2. „Виолетовите” оспорваха решението, а по-късно претендираха и за игра с ръка на защитник в наказателното поле.

Изравняването дойде в 65-ата минута, когато Мариян Генов директно от фаул вкара за 2:2. Десет минути по-късно Емилиян Ивов от „Ботев” получи заслужено втори жълт картон и „Етър” остана с човек повече. Четвърт час обаче стигна само за един удар на Аврионов в гредата и силен изстрел на Кънев, изваден от вратаря Данов в продължението.

„Етър”: Димитров, Гайдаров, Ванков, Костадинов, Димов, Трифонов, Христов, Петров (74 Харлов), Генов, Джайеоба (56 Кънев), Аврионов.

„Ботев”: Данов, Милчев, Георгиев (33 Ивов), Филипов, Господинов, Борисов, Кунчев, Манолов (84 Петров), Димиев, Александров (77 Дочев), Баев.

Пресслужба на „Етър”
Официално: Обявиха съдиите за кръга във Втора лига

Вижте всички наряди

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч