3. Ботев размаза Чавдар

Ботев размаза Чавдар

В деня, когато Манчестър Юнайтед взе рекордна 19-а титла, Ботев (Пд) победи Чавдар (Етрополе) с 4:0 в Куртово Конаре, предаде кореспондентът на Novsport.com.

„Канарчетата” поведоха още в 9-ата минута след гол на Ридван Хаджифейзула. Нападателят се възползва от грешка на вратаря на Чавдар (Етрополе) и с лекота вкара за 1:0.

Само 2 минути по-късно „жълто-черните” удвоиха резултата, а точен бе Георги Стефанов. Пасът бе на Ирфан Юсеинов, който върна към дузпата, с топката се разминаха двама защитници на Чавдар, а за Стефанов не бе трудно да вкара.

През второто полувреме старши-треньорът Коце Видолов замени почти целия състав, като в игра влязоха всички титуляри. Шест минути след почивката Тодор Тимонов с топовен изстрел от 20 метра от свободен удар опъна мрежата за класиката в жанра.

Крайното 4:0 оформи Илиян Христов в 62-ата минута. Младокът се възползва от отличен пас на Николай Манчев и като остана очи в очи със стража на етрополци пусна елегантно под неговия плонж.

Срещата на стадиона в Куртово Конаре бе наблюдавана от 500 зрители.