3. Ботев тресна и младшата на Пирин

Ботев тресна и младшата на Пирин

Ботев 2002 от Пловдив се превръща в истински кошмар за юношеските групи на Пирин (Благоевград). След разгромната победа с 7:2 на старта на първенството при старшата възраст миналата седмица, "жълто-черните" победиха с 2:1, като гости и младша възраст на "орлетата", също в първи мач от новия шампионат на елитната юношеска група. Двубоят се игра на футболната база в Рилци, а като цяло двата отбора си поделиха по едно полувреме, като гостите от Пловдив успяха да реализират своите положения и да се поздравят с победата.

Неджиб откри резултата в мача  за Ботев 2002 още в 14-ата минута, когато прехвърли стража на "орлетата" Благой Стоянов за -1:0. Десет минути по-късно Стоянов отрази нов удар на Неджиб, но при добавката на Милен Лефтеров с глава, нямаше какво да направи освен да извади за втори път коженото кълбо от мрежата си.

Кузма Драчев пропусна единственото изгодно положение за Пирин, през първото полувреме засичайки с глава центриране отдясно, но ударът му попадна право в ръцете на Михалев.

В самия край на полувремето голмайсторът на Ботев Неджиб нацели лявата греда на вратата пазена от Благой Стоянов.
След почивката възпитаниците на Стойне Илиев излязоха преобразени на терена и създадоха доста голови положение.

Първото от тях пропиля Исмаил Креболиев, минута след подновяването на играта. Тогава негов удар с глава премина опасно над вратата.

В 51-ата минута Живко Иванов се извиси над всички в наказателното поле на Ботев и насочи с главата топката в мрежата за -2:1. В 62-ата минута Хенри Гройрович пропусна да изравни, след като удобна позиция не уцели рамката на вратата.
Така резултът до края се запази Пирин - Ботев -1:2.

Официално: Обявиха съдиите за кръга във Втора лига

Вижте всички наряди

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч