3. Чавдар (Бяла Слатина) тръгна безаварийно за купата

Чавдар (Бяла Слатина) тръгна безаварийно за купата

Възпитаниците на Бойко Величков победиха като гост „Стрела“ (с. Доброславци) с 2:0 в София.

„Чавдар“ (Бяла Слатина) записа рутинна победа в първия кръг на турнира за Купата на България.

Срещата се игра под непрестанен дъжд, а хубавият терен в квартал „Обеля“ бързо се разкаля и образува доста локви. Заради делничният дъждовен ден на стадиона присъстваха едва около 120 души, като половината бяха фенове на „Чавдар“.

От самото начало до последния съдийски сигнал, двубоят се игра само на една врата – тази на домакините. До 15-ата минута „Чавдар“ спокойно можеше да реши мача с 2-3 гола, но Владислав Симеонов и Влади Василев не бяха достатъчно съсредоточени в завършващия удар. Защитник на „Стрела“ пък изчисти топката от голлинията след едно меле в наказателното поле. С по-дълги разигравания и постепенни атаки, гостите от Бяла Слатина диктуваха темпото на игра, което беше на прилично ниво преди терена да се разкаля. Домакините от своя страна разчитаха на контраатаките, но те не доведоха до нищо интересно пред вратата на Ивайло Василев. До края на първата част удари на Симеонов, Тонев, Малковски и Василев не успяха да поразят вратата на „Стрела“.

След почивката „Чавдар“ продължи да играе на високи обороти, докато домакините бяха свършили парата. В 65-ата минута след изпълнение на статично положение от влезлия като смяна Апостолов Живко Атанасов с глава вкара красив гол и изведе гостите напред в резултата. Десет минути по-късно Влади Симеонов пусна хубав пас по лявото крило към Камен Каменов, който с техничен удар оформи крайното 2:0 за „Чавдар“.

„Победихме без напрежение. Продължаваме в турнира и искаме "Калиакра" Каварна начело с бившия треньор на „Чавдар“ Тони Здравков, а след това си пожелаваме ЦСКА“, заявиха от ръководството на белослатинци след мача.

Съставът на „Чавдар“: 1. Ивайло Василев, 13. Мартин Иванов, 3. Живко Атанасов, 25. Кристиян Григоров, 16. Камен Каменов, 8. Виктор Малковски, 6. Милен Тонев, 15. Тихомир Тодоров (60 мин. 20. Йордан Апостолов), 9. Владислав Василев /кап./, 4. Тихомир Костурков (46 мин. 21. Янко Костурков 85 мин. 2. Йордан Цветков), 18. Владислав Симеонов; ст.треньор Бойко Величков

Късна драма на "Бончук"

Бивш нападател на Левски спаси Марек

Официално: Обявиха съдиите за кръга във Втора лига

Вижте всички наряди

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч