3. Черно море представи отбора за пролетта, но изпусна Нефтохимик за 0:0 (снимки)

Черно море представи отбора за пролетта, но изпусна Нефтохимик за 0:0 (снимки)

Варненци бяха по-добри, но не се разписаха пред 500 зрители на "Тича"

Черно море и Нефтохимик завършиха 0:0 в последна проверка за "моряците" преди началото на пролетния полусезон в А група.

500 зрители излгедаха на живо мача на "Тича", който бе представяне на отбора на Черно море. Новите попълнения Кристиан Идалго, Емил Михайлов, Себастиан Комел, Коста Янев и Симеон Райков бяха приветствани от варненската публика.

От новите играчи за Черно море като титуляри започнаха Комел и Идалго, а Янев, Райков и Михайлов влязаоха след почивката.

"Моряците" натискаха през целия мач, но гол така и не падна. Манолов стреля високо с глава в началото, а капитанът Георги Илиев от пряк свободен удар бе на сантиметри от гола.

Удар на Георги Божилов беше изчистен на голлинията от защитник, а в края на първата част нов негов шут се отби в бранител и излезе в корнер.

И след паузата всичко по-интересно се случи пред вратата на бургазлии. Миро Манолов засече центриране на Георги Илиев с глава, но след рикошет вратарят Караманов изчисти с крак от голлинията.

Тодор Колев също с глава не бе точен от чиста позиция, а Идалго искаше дузпа, но реферът не свири такава при центриране, което се отби в бранител.

Паломино и Александър Александров отново с глава опитаха да разпечатат вратата на Нефтохимик, но Караманов удържа геройски суха мрежа за крайното 0:0.

Черно море - Нефтохимик 0:0

Черно море: Китанов – Атанасов, Ал. Александров, Р. Колев, Комел, Бергонси, Г. Илиев (к), Идалго, Манолов, Т. Колев, Божилов
През втората част: Михайлов, Димитров, Расим, Симеонов, Паломино, Янев, Райков, Сталев, Сашо Александров,  Радев, Капитанов, Митев

Нефтохимик: Цанков - Патев, Хашев, Молдованов, Иванов, Димов, Гамаков, Ст. Ангелов, Божинов, Манев, Калоянов
През втората част: Караманов, Енчев, Лемперов, Лефтеров, Митев, Желев, Филипов, Петков, Смирнов

Официално: Обявиха съдиите за кръга във Втора лига

Вижте всички наряди

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч