3. Черно море се справи със Созопол

Черно море се справи със Созопол

Черно море победи като гост втородивизионния Созопол с 2:0 на стадиона-красавец и се класира за осминафиналите за купата. Головете за „моряците” вкараха Петков (42’) и Манолов (82’).

Ето и най-интересното по минути, предоставено от пресслужбата на Черно море:

Край на мача
86 мин. Сталев влиза на мястото на Матиас
/0:2/ 82 мин.  С плътен удар от границата на наказателното поле Манолов прати топката във врата на Созопол за 0:2
72 мин. В игра влиза Д.Атанасов на мястото на дос Сантос
66 мин. Домакините имат претенции за дузпа след сблъсък между техен играч с вратаря Пиргов
65 мин. Бекир Расим влиза на мястото на Петков
62 мин. Удар с глава на Ж.Атанасов и странична ножица на Петков бяха отразени с последни усилия от вратаря на домакините
56 мин. Райков уцели гредата след изпълнение на ъглов удар
48 мин. Живко Петков е изведен сам срещу вратаря на Созопол, но пропусна да отбележи
Начало второ полувреме
Край на първо полувреме
45 мин. Шут на Райков е спасен от вратаря Кеменлиев
/0:1/ 42 мин. Логичното най после се случи, гол за Черно море след поредното разбъркване в полето на Созопол Матиас посрещна топката от въздуха и през куп от играчи я прати към вратата токата рикошира в Петков и се опети в мрежата за 0:1
38 мин. Самостоятелен пробив на дос Сантос, но защитник успя да му избие топката в последния момент
34 мин. Първи шанс за домакините след меле и рикошет в наказателното поле на варненци
31 мин. Пряк свободен удар изпълнен от Райков премина встрани от вратата
Тотално превъзходство на “моряците”, като пропуски направиха Петков в 24 минута, дос Сантос в 26 мин и Буркхардт в 28 мин.
18 мин. Първа възможност за Черно море силен шут на Манолов премина на сантиметри край лявата странична греда
Двубоя започна при слънчево време, на един от най модерните стадиони у нас. Около 300 души публика, от които 30 привърженика на “моряците”

Треньор: Никола Спасов

Коментар на Никола Спасов: ” Доволен съм и от резултата и от играта. Създадохме много голови положения, но реализирахме само две, дадох възможност за изява на играчите, които по рядко влизат в игра и съм доволен от старанието им. В турнира за купата смятам, че силите са изравнени, тъй като в следващия етап се играе на разменено гостуване”