3. Добруджа и Светкавица спукаха топката за 0:0 в скучен мач (снимки)

Добруджа и Светкавица спукаха топката за 0:0 в скучен мач (снимки)

Футболистите на Добруджа и Светкавица изиграха един скучен и безинтересен двубой помежду си, който завърши при резултат 0:0 и отегчи около 300-те зрители решили да гледат мача на стадион "Дружба".

Добруджанци трябва да съжаляват повече за това, че не успяха да се поздравят с успех, тъй като капитанът им Симеон Симеонов пропусна да отбележи от дузпа в 61-та минута.

През първото полувреме на двубоя, тимът от Търговище бе по - активният на терена, като първите по- опасни ситуации бяха пред вратата на домакините от Добрич. В 18-тата минута футболистите на Пламен Донев стигнаха и до попадение, което обаче бе отменено поради засада. В заключителните минути на първото полувреме(43-ата), Николай Петров от Светкавица стреля мощно от границата на наказателното поле, но стражът на домакините Николай Марков спаси с вещина и запази вратата си суха.

Втората част на мача започна с тотален натиск на Добруджа, като превъзходството на възпитаниците на Диан Божилов продължи до самия край на двубоя, но те така и не съумяха да превземат вратата на своя съперник. В 60-тата минута на срещата главният съдия от Бургас Максим Лазаров посочи бялата точка, след като футболист на Светкавица си помогна с ръка в наказателното поле. Отговорността за изпълнението на единадесет-метровия удар  пое капитанът на Добруджа Симеон Симеонов, който изпълни добре дузпата, но я изтърва само благодарение на блестящата намеса на Георгиев, който хвана ъгъла и парира удара и по този начин лиши домакините от спечелването на трите точки в мача.