3. Етър продължи наказателната си акция във втория ешелон

Етър продължи наказателната си акция във втория ешелон

„Етър” продължи да мачка в Западната „Б” група, като разби с 4:0 третия в класирането „Пирин” (ГД). Пред повече от 5000 зрители „виолетовите” направиха невероятно шоу, в което се включи цялата публика, която участваше в хореографията и 90 минути бе на върха на еуфорията.

„Етър” продължи да мачка в Западната „Б” група, като разби с 4:0 третия в класирането „Пирин” (ГД). Пред повече от 5000 зрители „виолетовите” направиха невероятно шоу, в което се включи цялата публика, която участваше в хореографията и 90 минути бе на върха на еуфорията. Такава игра и тава обстановка, каквато бе днес на стадион „Ивайло”, тредно може да се види не само във втория ешелон, а дори и в елитната група.

Седмият пореден мач без загуба дойде след смазващо превъзходство над гоцеделчевци. Още вд 3-ата минута Аврионов се откъсна сам срещу вратаря, но би в него. В 6-ата минута Генов технично изведе Петров, но той бе изпреварен от вратаря. Големият играч в този мач се казваше Тихомир Кънев, който само за 22 минути наниза хеттрик.

В 26-ата минута технична заучена комбинация между Генов и Аврионов изведе Кънев, който с прострелен удар откри – 1:0. Само след пет минути от фаул Кънев насочи топката във вратарския ъгъл по начин, който не остави на Петракиев възможност да реагира – 2:0.

Третият му гол падна в 48-ата минута, когато след пробив и пас на Генов отдясно Тихомир Кънев технично засече топката от въздуха. Това окончанелно вдинга публиката на крака, а трибуните на стадиона се обагриха във виолетово. Чак в 57-ата минута „Пирин” създъде първото си положение, но Моллов би над гредата. В 65-ата минута след пас на Джихат Кямил Аврионов прехвърви вратаря заедно с вратата. В силната игра на етърци се включи и вратарят им Венци Димитров, който в 75-ата минута перфектно извади единствения удар на гостите в рамката след фаул на границата на пеналта.

До края „виолетовите” се забавляваха на терена и аристократично не вкараха пети гол на вратаря Петракиев.

„Етър”: Димитров, Гайдаров (42 Кямил), Ванков, Костадинов, Димов, Трифонов, Лапантов, Петров, Генов, Кънев (83 Христов), Аврионов (77 Кушев).

Късна драма на "Бончук"

Бивш нападател на Левски спаси Марек

Официално: Обявиха съдиите за кръга във Втора лига

Вижте всички наряди

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч