3. Етър ще играе и догодина в "Б" група

Етър ще играе и догодина в "Б" група

"Болярите" завършиха наравно 0:0 с Чавдар (Бяла Слатина) и позволиха на Спортист (Своге) да ги измести от второто място

Отборите на Чавдар (Бяла Слатина) и Етър (Велико Търново) завършиха нарано 0:0 в мач от последния 33-и кръг на западната "Б" група.

По този начин "болярите" ще играят в "Б" група и през следващия сезон тъй като прекият им конкурент за място на баражите Спортист (Своге) успя да постигне победа като гост на Септември (Симитли) с 1:0 и зае заветната втора позиция.

Срещата в Бяла Слатина бе изключително изнервена и оспорвана. През първата част домакините, които имаха само три резерви тотално надиграха етърци, като сериозни пропуски пред вратата на "виолетовите" направиха Самарджиев и Дилян Димитров.

След почивката гостите качиха оборотите и поизравниха играта. В 59-ата минута в игра се появи Екундайо Джайеоба, но и той не успя да помогне на тима от Велико Търново да спечели трите точки.

В самия край на срещата след центриране на Кънев отдясно, Димитров от тима на Чавдар спря топката с ръка в собственото си наказателно поле, но главният рефер на срещата Ангел Ангелов остана безмълвен и не посочи бялата точка.

По този начин отборът на Етър се прости с амбициите си за "А" група, а вместо него, за място в елита ще спори тимът на Спортист (Своге), който ще играе на плейоф вместо "болярите".

От източната "Б" група бараж ще играе Черноморец-Поморие, въпреки че поморийските акули нямат право да се подвизават в „А” група, ако не прехвърлят собствеността си, а отборът на Видима-Раковски чака победителя от плейофа между подгласниците в двете „Б” групи. Баражите са на 8 и 12 юни.