3. Иван Бербатов е новият изпълнителен директор на Бдин (снимки)

Иван Бербатов е новият изпълнителен директор на Бдин (снимки)

Видинчани удариха с 2:0 Сливнишки герой пред погледа на новия си бос Димитър Герасимов

Бдин победи с 2:0 Сливнишки герой. Мача изгледа новият бос на видинчани Димитър Герасимов, а преди двубоя бе представен и новият изпълнителен директор на отбора Иван Бербатов. Бащата на Димитър Бербатов ще е човекът, който ще командва в Бдин. Димитър Бербатов бе информиран за победата на Бдинци лично от баща си веднага след мача.

Новият клубен бос Димитър Герасимов заяви пред футболистите, че всичко което имат да получават ще им бъде изплатено до стотинка и желае себераздаване от всеки.

„Футболната академия на Бдин ще започне да функционира от пролетта. Неслучайно Иван Бербатов е тук. И неслучайно неговият син Димитър Бербатов се интересува от Бдин" - подчерта Герасимов.

„От вас искам победи и класиране в „А” група.”  - допълни новият бос на видинчани.

Самият мач бе изцяло под диктовката на Бдин, като през първата част отборът пропусна над 10 чисти голови положения. Още в 3-ата минута направилият невероятен мач Любомир Иванов бе изведен сам срещу вратаря на гостите Янко Димитров, но техничният му удар бе отразен от вратаря. Последваха два поредни ъглови удара довели до разбъркване пред вратата на гостите, но гол не падна. В 15-ата минута след центриране на Цветомир Тодоров, Боби Борисов би над вратата. Любо Иванов опита късмета си от пряк свободен удар минути по- късно, но ударът му мина над вратата. В  20-ата минута след поредното разбъркване пред вратата на „Героя”, защитника на гостите Николай Младенов едва не си отбеляза автогол, като топката се отклони от страничната греда. След ъгловия удар Пепи Трифонов стреля опасно с глава, но отново над вратата. Три минути по-късно Цецко Тодоров с великолепен пас с пета изведе Боби Борисов сам срещу вратаря, но голмайстора на видинчани би над вратата. Последва нова атака на Бдинци, като Любо Иванов изведе Николай Цветков на добра позиция, но отново вратаря спаси. До края на полувремето пропуски направиха и Любо Иванов, Мариян Станчев, Цветомир Тодоров на три пъти и Николай Цветков, но гол не падаше.

Веднага след почивката домакините отново наложиха натиск, но и гостите имаха своя шанс, когато от  удар с глава на Юлиян Куртелов топката прехвърли вратаря на Бдин, но миг преди да влети в мрежата Ангел Цолов я изчисти от голлинията. В 53-ата минута Любо Иванов бе фаулиран в наказателното поле от Николай Миланов и съдията Иван Бабанов отсъди дузпа. 11-метровият наказателен удар беше изпълнен от вратаря на Бдинци Станислав Антонов. Янко Димитров спаси неговия удар, но при добавката капитанът Калоян Цветков нямаше как да сгреши за 1:0. След като получиха гол, гостите тръгнаха да обръщат мача, а домакините предвидливо се прибраха в своята половина и започнаха да играят на контраатака. В 56-ата минута отново Любомир Иванов имаше шанс пред гола, но Янко Димитров спаси за пореден път. Пропуски направи и Цецко Тодоров и Мариян Станчев. В 85-ата минута братът на Любо Иванов, Ивайло Иванов отправи страхотен шут от 30 метра, но топката срещна страничната греда.

В даденото от съдията 3 минутно продължение падна и вторият гол в мача след великолепна контраатака на видинчани. Николай Хаджиниколов проби по крилото и намери в наказателното поле Марио Метушев, а опитния таран отклони технично топката към нахлуващия Любо Иванов и той  отбеляза за 2:0.

Главният съдия показа само 3 жълти картона. Цецко Тодоров от домакините получи картон за симулация, а от гостите  Деян Петров и Николай Миланов.

След мача Димитър Герасимов бе видимо доволен и заяви: „Това е началото на победната серия.Така трябва да играят момчетата. Голяма част от тях ги виждам в основата на отбора за „А” група. Видя се, че имат огромно желание, но късметът малко изневери. Все пак вторият гол, който отбеляза Любо Иванов, бе правилен завършек на мача. Лично аз изброих 16-17 положения за гол, но вкарахме само два. Имайки предвид, че момчетата бяха малко пренавити мисля, че това е правилния край на мача. Давам двойна премия на момчетата, защото знам че имат нужда от пари. Но не парите бяха водещи в играта на отбора, а желанието да се докажат пред новото ръководство на отбора, като и пред верните си фенове.”

От своя страна Альоша Андонов пък заяви, че очаквал този мач да е тежък с оглед на предхождащата финансова криза и неизвестност за отбора преди идването на новото ръководство. „От тук нататък нашият отбор ще се вдига и ще показва истинските си възможности. Хубаво е, че вкарахме два безответни гола. Момчетата са малко изостанали физически, защото нарушихме ритъма на тренировъчния процес, но това ще се навакса. Доволен съм от себераздаването на играчите. Показаха че са колектив и истински бойци. Уверен съм, че след идването на новият спонсор и новото ръководство ще вървим нагоре.”, допълни Андонов.

Преди мача Иван Бербатов заяви пред играчите. „Няма нужда от много приказки. Излизайте, играйте и победете. Относно организацията на клуба от спортно-технически характер и финанси няма да имате проблем. Уверявам ви.”

Клубният бос пък отбеляза, че вече е поръчан автобус от Германия, както и пълна екипировка. Пред играчите той заяви: ”От Димитровден започна ново летоброене за вас, за клуба и за Видин. Каквито проблеми е имало, са приключили. Каквито и проблем да има – ще се решават. Темата с парите приключва - кой каквото има да получава, ще го получи, а от там насетне всеки от вас ще се отчита пред мен дали дава максимума от себе си като игра. На който не му харесва може да напусне, който иска догодина да играе в "А"  група, нека остане. Повече издънки от типа на мача в Банско не искам и да чувам че може да има. Достатъчно добри футболни качества имате, за да докажете че в "А" група освен Лудогорец може да играе и Бдин.

Поради факта. че аз няма да мога да бъда непрекъснато във Видин, нещата ще ги движи Иван Бербатов.  Неговото идване не е последното попълване на управителния съвет. В управата ще влязат още две – три известни имена. Като човек не обичам да губя. За мен освен първото място всичко друго е загуба. Това не означава, че не приемам загубите – все пак това е спорт, а не война. От вас искам да се раздавате. Театрали и наблюдатели на играта от близо в този отбор няма да има. Искам да ви уверя че ангажимента ми към Бдин и към град Видин са много сериозни и това което искам да направя ще се получи.”