3. ОБЗОР: Три поред за Миньор след обрат срещу Нефтохимик

ОБЗОР: Три поред за Миньор след обрат срещу Нефтохимик

Бадема спаси Витоша (Бистрица) от нова издънка, вижте резултатите от днешните мачове във Втора лига

Миньор (Перник) записа трета поредна победа. Тимът на Юри Васев се нуждаеше от обрат срещу Нефтохимик, за да спечели с 2:1 домакинството си от четвърти кръг на Втора лига. Симеон Вешев откри за гостите от Бургас, но перничани показаха характер. В 52-ата минута Калоян Йосифов изравни резултата, а в герой за домакините се превърна Даниел Гогов, който донесе победата с гол в 78-ата минута.

Успехът позволи на "жълто-черните" да се изравнят по точки с лидера Локомотив Сф. "Железничарите" обаче са с мач по-малко. Във вторник те играят със Септември (София).

Добруджа постигна първа победа, след като надигра с 2:0 Локомотив (Горна Оряховица). Тимът от Североизточна България стигна до успеха благодарение на попадения през втората част. Цветан Илиев откри в 66-ата минута, а в края на двубоя Илиян Капитанов затвърди успеха с второ попадение.

Витоша (Бистрица) постигна първа успех за сезона, след като се наложи с 2:1 над новака Септември (Симитли). Георги Бабалиев откри резултата в осмата минута за домакините. Младокът засече с глава центриране отляво. В самия край на първата част гостите изравниха от дузпа. Кристиян Узунов игра с ръка в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Руслан Иванов бе хладнокръвен и направи 1:1. Все пак в средата на втората част Емил Гъргоров донесе успеха на домакините с удар от границата на наказателното поле.

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч