3. СНИМКИ: Добруджа разнищи Доростол, но победи само с 2:0

СНИМКИ: Добруджа разнищи Доростол, но победи само с 2:0

Вижте всички резултати от играните днес мачове в Източната "Б" група

Отборът на Добруджа победи Доростол с 2:0 и по този начин записа първа победа за пролетния дял на шампионата на Източната "Б" група. Възпитаниците на Диан Божилов изиграха едно много силно второ полувреме на срещата, през което отбелязаха и двата си гола и заслужено стигнаха до победа. Първо точен за добруджанци бе Ники Илиев(68- та минута), който след отличен пас на Милен Петков с хубав изстрел от  точката на дузпата не остави шанс на вратаря на гостите от Силистра. Вторият гол за "жълто - зелените" бе особено красив, тъй като Ивелин Костов(Барона) се възползва от грешен пас на защитник на Доростол и с прехвърлящ удар отбеляза за крайното 2:0. Трябва да се отбележи и малшанса, който спохождаше гостите, тъй като на Георги Иванов (Геша) му се наложи да направи две принудителни смени още през първото полувреме, които понарушиха тактическата постройка на тима му.

Първото полувреме на двубоя между Добруджа и Доростол не предложи нищо интересно на  около 500-те зрителя на стадион "Дружба" в Добрич, тъй като нямаше почти никакви интересни ситуации пред нито една от двете врати. През втората част на мача ситуацията на терена се промени, тъй като добричлии вдигнаха темпото и натиснаха своя съперник. Начало на тоталния щурм на домакините даде капитан
ът им Симеон Симеонов, който с хубав изстрел затрудни максимално стража на гостите Димитров(51-ва минута). Само минута след това и Николай Илиев шутира мощно, но отново Димитров бе брилянтен под рамката на вратата. След това само в рамките на две минути (61-ва и 62-ра минута) Недко Ангелов от домакините можеше да отбележи с глава на два пъти, но и той пропусна. В 68-та минута обаче Ники Илиев откри резултата и успокои добричлии, които вкараха и второ попадение в самия край на мача дело на Ивелин Костов в 90-тата минута.