3. Спортист погледна към баража за „А” група след успех над Банско

Спортист погледна към баража за „А” група след успех над Банско

Отборът на Спортист (Своге) победи с 2:0 като гост директния си конкурент за второто място Банско в мач от 26-ия кръг на Западната "Б" група и има аванс от 3 точки пред третия Септември (Симитли)

Отборът на Спортист (Своге) победи с 2:0 като гост директния си конкурент за второто място Банско в мач от 26-ия кръг на Западната "Б" група и има аванс от 3 точки пред третия Септември (Симитли). През първото полувреме тимът от курортното селище удари греда и пропусна шанса да излезе напред в резултата. "Шоколадите" се възползваха от това и след попадения на Петър Василев (63) Красимир Георгиев (88) си осигуриха успеха.

Това е втора поредна домакинска загуба за Банско и то пак срещу пряк съперник за промоция, след 0:3 срещу Ботев (Враца) преди два кръга, като тимът на Войн Войнов вече е четвърти на 5 точки от Своге.

На баража ще играят вторите отбори от двете "Б" групи. Победителят от тях отива на втори бараж - срещу 14-ия в "А" група, като при победа и тогава ще заслужи промоция в "А" група.

Етър (Велико Търново) - Ботев (Враца) - 1:2

Чавдар (Етрополе) - Септември (Симитли) - 0:1

Чавдар (Бяла Слатина) - Малеш (Микрево) - 1:1

Банско (Банско) - Спортист (Своге) - 0:2

Вихрен (Сандански) - Пирин (Гоце Делчев) - 1:0