2. Зимни спортове
  3. Аман реши да продължи да се състезава

Аман реши да продължи да се състезава

Четирикратният олимпийски шампион по ски скок Симон Аман (Швейцария) реши да продължи спортната си кариера, предава ДПА. Аман, 29-годишен, обмисляше дали да се откаже от спорта след края на сезона

Четирикратният олимпийски шампион по ски скок Симон Аман (Швейцария) реши да продължи спортната си кариера, предава ДПА. Аман, 29-годишен, обмисляше дали да се откаже от спорта след края на сезона. Швейцарецът реши да остане на шанцата, след като е разговарял с най-близките си хора. Аман имаше проблеми с гърба през миналия сезон и остана втори в генералното класиране за Световната купа след Томас Моргенщерн (Австрия). "Въпреки проблемите с гърба, аз все още изпитвам удоволствие от скоковете. Готов съм да преодолея този труден период и да продължа да се боря", заяви Аман. Симон Аман спечели по два златни медала на олимпийските игри през 2002 и 2010 година, а освен това има световна титла и е носител на Световната купа.