2. Зимни спортове
  3. Анастасия Кузмина спечели старта за световната купа по биатлон за жени в Осло

Анастасия Кузмина спечели старта за световната купа по биатлон за жени в Осло

Словачката спечели днес преследването - 10 километра с четири стрелби, валидно за световната купа по биатлон за жени

Анастасия Кузмина от Словакия спечели днес преследването - 10 километра с четири стрелби, валидно за световната купа по биатлон за жени, а финландката Каиса Макарайнен се класира на четвърто място и направи важна стъпка към спечелването на световната купа през този сезон. Анастасия Кузмина, която е олимпийска шампионка на спринт и олимпийска вицешампионка на преследване, стана победителка, въпреки че направи три грешки в стрелбата. Анастасия Кузмина финишира първа с време 33:42,5 минути, следвана от Даря Домрашева /Беларус/ - на 23,1 секунди, Андреа Хенкел /Германия/ - на 27,6 секунди, Каиса Макарайнен /Финландия/ - на 45,5 секунди, и др.

Каиса Макарайнен /Финландия/ спечели малката световна купа на преследване с 343 точки, следвана от Андреа Хенкел /Германия/ - 303 точки, Хелена Еколм /Швеция/ - 279 точки, и др. Днешното преследване, 7-мо поред, бе и последното за този сезон. След 25 от общо 26 старта за световната купа по биатлон за жени начело е Каиса Макарайнен /Финландия/ с 979 точки, следвана от Тора Бергер /Норвегия/ - 938 точки, Хелена Еколм /Швеция/ - 935 точки, и др.