2. Зимни спортове
  3. Андреа Хенкел с втора победа във Форт Кент

Андреа Хенкел с втора победа във Форт Кент

След като вчера спечели спринта на 7,5 км в американския зимен център Форт Кент, кръг от Световната купа по биатлон, днес Андреа Хенкел триумфира и в преследването на 10 км

След като вчера спечели спринта на 7,5 км в американския зимен център Форт Кент, кръг от Световната купа по биатлон, днес Андреа Хенкел триумфира и в преследването на 10 км. Германката направи една грешка в стрелбата и завърши първа с време 31:09,1 мин. На второ място се нареди сънародничката й Магдалена Нойнер, която вчера остана трета в спринта. Днес тя допусна цели три три грешки в стрелбата, но успя да стигне до втората позиция с време 31:33,9 мин. Французойката Мари Дорен успя да се придвижи от седмото място в спринта до третата позиция в преследването, след като беше безгрешна в стрелбата и финишира с време 32:02,7 мин. Норвежката Тора Бергер запази четвъртата си позиция от вчера, въпреки че направи три грешки в стрелбата. Тя завърши на +1:06.9 зад победителката Хенкел.

Финландката Каиса Макарайнен се придвижи от осмо до пето място с два пропуска в стрелбата. Тя изостана на +1:16,9 мин зад победителката. Германката Катрин Хитцер направи страхотен скок, след като от 20-а позиция в спринта се придвижи до шестото място в преследването днес. Тя допусна една грешка на стрелбището и завърши на +1:57,1 мин зад Хенкел.

Българската представителка Нина Кленовска, която вчера финишира 33-а в спринта, изостана с още пет позиции и зае 38-ото място в преследването, след като направи шест грешки в стрелбата и изостана на  +6:44,4 мин от Хенкел.