2. Зимни спортове
  3. България загуби драматично от Исландия с 2:3 на Световното първенство по хокей на лед в дивизия II

Това беше втора поредна загуба за България в групата

България загуби драматично от Исландия с 2:3 (0:0, 0:3, 2:0) в третия си мач от група "Б" на Световното първенство по хокей на лед в дивизия II.

След нулево равенство в първата част Егил Тормодсон вкара два гола, а Олафур Бьорнсон също се разписа през втората третина, в която островитяните взеха класически аванс. Възпитаниците на Георги Миланов се хвърлиха в атаки в последната част, но успяха да стигнат само до две попадения чрез Станислав Мухачов и Алексей Йотов. 47-годишният вратар Константин Михайлов отрази 28 удара, а стражът на Исландия Денис Хедстрьом спаси 20 шайби.

Това беше втора поредна загуба за България в групата, след като отборът стартира с победа с 6:0 над Ирландия. Следващата среща на момчетата на Георги Миланов е утре срещу Румъния.