2. Зимни спортове
  3. Бронзов медал за Красимир Анев от Европейското първенство

Бронзов медал за Красимир Анев от Европейското първенство

Най-силният български биатлонист Красимир Анев затвърди чудесния си сезон с бронзов медал от започналото днес Европейско първенство по биатлон в Риднаун (Италия). Анев остана трети в индивидуална дисциплина на 20км с два пропуска в своята стрелба и изоставане от 31.1 секунди от победителя в Италия Артьом Прима. Олимпийският шампион от Ванкувър ’10 Евгени Устюгов взе сребърния медал с три грешки и закъснение от 9.7 секунди.

Другите българи в днешното състезание останаха извън първите 20 в подреждането. Владимир Илиев е 24-и с четири пропуска, Мартин Богданов е 32-и, а  Мирослав Кенанов е 35-и.

Състезанията в Риднаун продължават утре.