2. Зимни спортове
  3. Чехия грабна бронза на световното по хокей след успех над Русия

Чехия грабна бронза на световното по хокей след успех над Русия

Срещата завърши при резултат 7:4

Чехия спечели бронзовите медали на Световното първенство по хокей на лед за мъже, след като в срещата за 3-ото място разби Русия със 7:4 (2:3, 3:1, 2:0).

Хеттрик за чехите реализира голмайсторът на Славия (Прага) и ново попълнение на Авангард (Омск) Роман Червенка. Червенка откри резултата в 4-ата минута, но руснаците обърнаха развоя на срещата с два гола, паднали само в рамките на 15 секунди. Петер Пруха обаче изравни. Руснаците поведоха отново с 3:2 и до началото на третата част имаха тотално надмощие, което се отрази и в изпратените удари за целия мач- 43 срещу 28. Нападателят на Монреал Канейдиънс Томаш Плеканец обаче циментира победата на Чехия в началото на третата част, когато оформи крайното 7:4.

По този начин чехите постигнаха втора победа над състава на Русия на това Световно първенство.

По-късно днес Швеция и Финландия ще определят новия световен шампион.