2. Зимни спортове
  3. Чехия се класира на четвъртфиналите

Чехия се класира на четвъртфиналите

Световният шампион Чехия победи домакина Словакия с 3:2 и се класира за четвъртфиналите на първенството на планетата по хокей на лед. Марек Зидлички, Мартин Хавлат и Патрик Елиас реализираха головете за чехите

Световният шампион Чехия победи домакина Словакия с 3:2 и се класира за четвъртфиналите на първенството на планетата по хокей на лед. Марек Зидлички, Мартин Хавлат и Патрик Елиас реализираха головете за чехите, които след тази победа заемат първото място в група Е с 9 точки. За домакините точни бяха Ладислав Наги и Томаш Сурови. Словаците трябва да спечелят оставащите си два мача в групата, за да запазят шанс за класиране напред.

В другата среща от група "Е" Финландия победи Германия с 5:4 след изпълнение на дузпи.

Джордан Еберле и капитанът Рик Неш вкараха по една дузпа за победата на Канада с 4:3 над САЩ. С този успех "кленовите листа" делят челна позиция в група "F" със седем точки с тима на Швеция, който победи Франция с 4:0. Майк Комисарек откри за американците след 4:13 минути игра през втората третина, но Брент Бърнс изравни две минути по-късно. Блейк Уийлър подаде на Джак Джонсън за 2:1 в полза на САЩ в края на втората част, но малко след началото на последната третина Джон Таварес донесе ново равенство. След това ролите се размениха и канадците поведоха чрез Джейсън Спеца, а Дерек Степан трябваше да изравнява за американците 8:43 минути преди сирената.

В другия мач от групата Швеция не срещна трудности срещу последния в класирането Франция и спечели с 4:0 след голове на Роберт Нилсон, Оливер Ларсон, Патрик Берглунд и Стефан Крьонвал.