2. Зимни спортове
  3. Чехия спечели 1-о място в група „Е” след успех над Русия

Чехия спечели 1-о място в група „Е” след успех над Русия

Чехия победи Русия с 3:2 в среща от група "Е" на световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Словакия. С тази победа чехите записаха пълен актив от точки преди последните мачове и ще имат предимство срещу четвърти класиран отбор.

С голове за чехите се отличиха Якуб Ворачек в 15-та минута, Яромир Ягър в 16-та и Томаш Плеканец в 44-та. За Русия шайби вкараха нападателите Алексей Терещенко в 32-та минута и Данис Зарипов четири преди последната сирена.

Четвърти от отсрещната група най-вероятно ще бъде отборът на Норвегия, който ще играе срещу Чехия на четвъртфинал.

Руснаците пък са четвърти в група "Е" и са изправени пред среща с олимпийския шампион Канада в повторение на финала от Ванкувър.

В мача от група "F" Швеция победи Швейцария с 2:0 и се изравни по точки с Канада, но е втори с по-лоша голова разлика от съперника. Швейцария е на пето място и най-вероятно няма да играе на четвъртфиналите.