2. Зимни спортове
  3. Чикаго с победа над Каролина

Чикаго с победа над Каролина

Мика Кипрусоф стана първият вратар от 25 години насам, който спира два удара от дузпа в редовното време, което помогна за победа на Калгари с 4:3 над Кълъмбъс

Райън Джонсън, Дейв Боланд и Патрик Кейн вкараха три гола в рамките на 4:32 минути в третата част за победа на Чикаго с 5:2 над Каролина в среща от НХЛ.

Шампионите записаха отборно постижение за сезона със седма поредна победа.

Брайън Бикел и Джонатан Тейвс, който наниза шест гола и подаде за още два в последните четири мача, бяха точни в първата третина за отбора на Чикаго.

Мариян Хоса, Патрик Шарп и Крис Камполи пък записаха по две асистенции за носителите на купа "Стенли", които събраха солидна преднина срещу конкурентите за четвъртото място в Западната конференция на НХЛ - Финикс и Лос Анджелис.

Иля Ковалчук вкара при игра с числено предимство за Ню Джърси при победа с 2:1 над Питсбърг. Руският национал донесе допълнителна точка за отбора си 24.9 секунди преди финалната сирена на продължението, с което "Дяволите" продължиха впечатляващата си серия в борбата за място на плейофите.

Попадението беше второ поредно победно от страна на т.нар. в САЩ "господин 100 милиона". Благодарение на неговата серия Ню Джърси спечели за 19-и път в последните си 23 мача, докато съперникът Питсбърг, който от над два месеца насам не е бил в титулярен състав и с капитана си Сидни Кросби, записа осмо поражение в последните си 10 срещи от НХЛ.

Мика Кипрусоф стана първият вратар от 25 години насам, който спира два удара от дузпа в редовното време, което помогна за победа на Калгари с 4:3 над Кълъмбъс. Той отрази общо 37 шайби в срещата, в която за Пламъците се разписаха Рене Бурк, Къртис Гленкрос, Джаром Игинла и Оли Йокинен.