2. Зимни спортове
  3. Девето злато за Магдалена Нойнер

Девето злато за Магдалена Нойнер

Германската звезда в биатлона Магдалена Нойнер спечели масовия старт на 12,5 километра при жените на Световното първенство в руския зимен център Ханти-Мансийск. Така Нойнер, която е и олимпийска шампионка от Ванкувър 2010 в тази дисциплина, записва на сметката си девето злато на шампионат на планетата и по този начин влиза в историята като най-успешната германска биатлонистка на световни първенства.

Нойнер допусна цели четири грешки в стрелбата си, но въпреки това с време 36:48,5 минути успя да грабне първото място. Втора с един пропуск по-малко, но и с 4,8 секунди изоставане се нареди Дария Домрачова от Беларус. Бронзовият медал остана за норвежката Тора Бергер, която с три пропуска остана на 14,0 секунди от победителката.

Шестицата беше допълнена от Каиса Макарайнен (Финландия), Тея Грегорин (Словения) и Олга Зайцева (Русия).