2. Зимни спортове
  3. Французин спечели титлата в преследването, Клечеров 40-и

Французин спечели титлата в преследването, Клечеров 40-и

Световният вицешампион в спринта Мартен Фуркад (Франция) спечели титлата в преследването на 12.5 километра за мъже на световното първенство по биатлон в руския зимен център Ханти-Мансийск

Световният вицешампион в спринта Мартен Фуркад (Франция) спечели титлата в преследването на 12.5 километра за мъже на световното първенство по биатлон в руския зимен център Ханти-Мансийск. Фуркад направи 3 грешки в стрелбата и завърши с време 33:02.6 минути. За него това е първи златен медал от голямо първенство. Сребърното отличие спечели Емил Хегле Свендсен (Норвегия) , който повали 8 от 10-те мишени и изостана само с 3.8 секунди.

Трети завърши лидерът в генералното класиране за сезона за Световната купа Тарей Бьо (Норвегия), който остана на 5.2 секунди с 2 грешки на огневия рубеж. Германецът Анрд Пфайфер, който вчера завоюва титлата в спринта на 10 км, остана четвърти с 2 грешки, на 5.8 секунди. Пфайфер водеше до четвъртата стрелба, но там направи една грешка, която му костваше място сред медалистите.

Легендарният норвежец и защитаващ титлата си от Пьончанг'2009 Оле Ейнар Бьорндален се нареди едва 24-ти с 5 грешки, на 2:38.7 минути. Олимпийският шампион от Ванкувър'2010 Бьорн Фери (Швеция) финишира 10-ти.

Единственият българин в състезанието - Михаил Клечеров, който стартира 50-ти, се класира на 40-то място и спечели 1 точка за Световната купа. Клечеров направи 3 грешки в стрелбата и завърши на 3:48.1 минути след победителя. В класирането за Световната купа води Тарей Бьо (Норвегия) с 919 точки, пред Емил Хегле Свендсен с 844 точки и Мартен Фуркад (Франция) с 838 точки. От 13.30 часа днес е преследването на 10 км за жени.