2. Зимни спортове
  3. Французойка спечели преследването в биатлона

Французойка спечели преследването в биатлона

Българките не стартираха, пазят ги за щафетите

Французойката Кло Шевалие спечели титлата в преследването на 10 километра от Европейското първенство по биатлон в италианския зимен център Риднаун-Вал Ридана.

Шевалие повали всичките 20 мишени и измина дистанцията за 29:25.4 минути. Това е трети медал за французойката от шампионата след златото в индивидуалната дисциплина на 15 км и среброто в спринта на 10 км.

Втора завърши Ирина Варвинец (Украйна), която вчера спечели спринта, с една пропусната мишена и пасив от 11.0 секунди. На трета позиция финишира Жулия Симон (Франция) с една грешка в стрелбата и изоставане от 43.2 секунди.

Българките Даниела Кадева, Емилия Йорданова и Стефани Попова не стартираха. По информация на Novsport.com момичетата, както и Антон Синапов при мъжете, са отказали старт по треньорско решение. Целта е те да бъдат съхранени за предстоящите смесена и единична щафети.

В отбора се надяват там да направят добри класирания, а защо не и да се наредят сред медалистите. Това и и причината Владимир Илиев да не завърши преследването днес, след като направи много грешки на стрелбището.