2. Зимни спортове
  3. Канада би удари инфарктно САЩ след дузпи

Канада би удари инфарктно САЩ след дузпи

Джордан Еберле и капитанът Рик Неш вкараха по една дузпа за победата на Канада с 4:3 над САЩ в среща от втория етап на световното първенство по хокей на лед.

Джордан Еберле и капитанът Рик Неш вкараха по една дузпа за победата на Канада с 4:3 над САЩ в среща от втория етап на световното първенство по хокей на лед. С този успех "кленовите листа" заеха челна позиция в група "F" със седем точки, докато САЩ има четири.

Майк Комисарек откри за американците след 4:13 минути игра през втората третина, но Брент Бърнс изравни две минути по-късно. Блейк Уийлър подаде на Джак Джонсън за 2:1 в полза на САЩ в края на втората част, но малко след началото на последната третина Джон Таварес донесе ново равенство. След това ролите се размениха и канадците поведоха чрез Джейсън Спеца, а Дерек Степан трябваше да изравнява за американците 8:43 минути преди сирената.

В среща от група "Е" Финландия победи Германия с 5:4 също след изпълнение на дузпи.