2. Зимни спортове
  3. Канада тресна Беларус в първия си мач на световното по хокей

Канада тресна Беларус в първия си мач на световното по хокей

Канада започна с победа с 4:1 над Беларус преследването на първи златен медал от световно първенство по хокей на лед от четири години насам

Канада започна с победа с 4:1 над Беларус преследването на първи златен медал от световно първенство по хокей на лед от четири години насам. Олимпийските шампиони са лидери в група "В"след първите срещи в словашкия град Кошице, а на второ място е отборът на Швейцария, който заслужи точка по-малко, след като победи с 1:0 Франция след продължение. Джордан Еберле откри за канадците във втората минута на първата третина, но Андрей Степанов изравни за 1:1 в последните секунди преди сирената. Джеф Скинър обаче вкара победно попадение за "кленовите листа" минути по-късно, а гол на Джон Таварес и втори на Еберле оформиха крайния резултат 4:1 в полза на Канада.

Във втория мач, игран също в петък, Жулиен Воклер донесе победата на Швейцария с 1:0 над Франция след продължение. Германия поднесе изненадата на откриването на световното първенство, след като победи с 2:0 основния фаворит за спечелването на титлата Русия. Томас Грайлингер вкара първия гол за германците в словашката столица Братислава, след което Патрик Раймер оформи крайното 2:0 в последната третина.

Във втория мач от група "А" Словакия победи с 3:1 домакинитеот Словения и излезе начело във временното класиране. Словаците са равни с германците на върха с по три точки след първите мачове, но имат по-добра голова разлика. Директният двубой между двата отбора е в последния кръг на груповата фаза.