2. Зимни спортове
  3. Краси Анев втори в Банско, победен само от олимпийски шампион

Краси Анев втори в Банско, победен само от олимпийски шампион

Най-силният български биатлонист Красимир Анев записа пореден успех този сезон, завършвайки втори в спринта част от седмия кръг от Европейската купа по биатлон, който се провежда в Банско. Родният състезател не направи нито един пропуск в двете си стрелби и изостана с 7,3 секунди от победителя Евгени Устюгов (Русия), който направи една грешка днес.

Олимпийският шампион от Ванкувър ’10 печели втора поредна победа след триумфа си вчера на Бъндеришка поляна. Третото място на подиума бе заето от украинеца Олег Колодичук, който също се оказа безгрешен на огневия рубеж.

Владимир Илиев е осми с две грешки 1:12.5 от победителя, а 11-а позиция на Иван Златев направи деня за българския ден още по-силен.

Надпреварата продължава с женския спринт по-късно през деня.