2. Зимни спортове
  3. Красимир Анев отново пети в Турция

Красимир Анев отново пети в Турция

Най-добрият български биатлонист Красимир Анев отново остана извън медалите на световното първенство за студенти в Турция. Българинът се класира на пето място в днешното преследване и запази позицията си от вчерашния спринт.

Златния медал грабна втория от вчера Сергей Семьонов (Украйна) с време 36:08.6, втори се класира друг представител на Украйна – Артьом Прима. Руснакът Евгений Гараничев тръгна три секунди преди своя старт, за което бе наказан с допълнителни 30 сек., но въпреки това успя да завоюва бронзов медал от днешното състезание.

Другият българин Владимир Илиев остана 16-и с време - 39:25.5  на повече от три минути изоставане от победителя.
Надпреварата в биатлона продължава в петък от 10:00 българско време със смесената щафета, където България ще има квартет в състав: Владимир Илиев, Красимир Анев, Силвия Георгиева и Емилия Йорданова.