2. Зимни спортове
  3. Красимир Анев трети на Европейската купа в Банско, олимпийски шампион с победа

Красимир Анев трети на Европейската купа в Банско, олимпийски шампион с победа

Най-силният български биатлонист Красимир Анев се качи на подиума на Европейската купа по биатлон провеждащата се в Банско. Младият състезател направи една грешка в своята стрелба и остана на 56 секунди от победителя Евгени Устюгов (Русия) в днешния спринт на 10км при мъжете. Олимпийският шампион от Ванкувър ’10 бе безгрешен на огневия рубеж и с много стабилно бегово време остави втория Иван Йолер (Швейцария) на 42,2 изоставане.

Най-силният български биатлонист Красимир Анев се качи на подиума на Европейската купа по биатлон провеждащата се в Банско. Младият състезател направи  една грешка в своята стрелба и остана на 56 секунди от победителя Евгени Устюгов (Русия) в днешния спринт на 10км при мъжете.

Олимпийският шампион от Ванкувър ’10 бе безгрешен на огневия рубеж и с много стабилно бегово време остави втория Иван Йолер (Швейцария) на 42,2 изоставане.

Представянето на България в първата дисциплина при мъжете е прекрасно. Още трима родни биатлонисти попаднаха в първите 20 в крайното класиране – Владимир Илиев е 13-ти с три пропуска и изоставане от 2:22.6, Димитър Герджиков е 19-ти, Иван Златев 20-ти, Васил Чорбаджиев е 30-ти, Димитър Порталов е 49-ти, Лазар Кехайов е 58-и, Ради Палевски – 61-и, Денислав Шехтанов – 65-и, Станислав Илиев – 69-и.

Програмата на седмия кръг от Европейската купа по биатлон продължава с женския спринт днес.