2. Зимни спортове
  3. Мариус Холтет вкара четири гола и класира Норвегия на четвъртфинал

Мариус Холтет вкара четири гола и класира Норвегия на четвъртфинал

Мариус Холтет вкара четири гола за Норвегия, който срази с 5:2 Франция в среща от група Е на световното първенство по хокей на лед, с което скандинавците се класираха на четвъртфиналите в турнира.

Норвегия поведе с гол на Пер-Аге Скродер и един на Холтет в първата третина, но Дамиан Флюри върна бързо една шайба за французите.

Холтет вкара победното попадение в 18-та минута, а след това добави по още една шайба в двете оставащи части до края на мача.

В двубой от група F, домакините от Словакия успяха да победят с 4:1 Дания в последния си мач на турнира. Двата отбора отпаднаха в последната групова фаза.