2. Зимни спортове
  3. Михаил Клечеров финишира 25-ти в САЩ

Михаил Клечеров финишира 25-ти в САЩ

Мартин Богданов завърши 52-и в преследването на 12.5 км от Световната купа по биатлон

Михаил Клечеров завърши на 25-о място в преследването на 12.5 км за мъже от Световната купа по биатлон в Преск Айл (САЩ).

Българинът направи 4 грешки в стрелбата и остана на 2:48.3 минути от победителя Алексис Бьоф (Франция).

Французинът завърши с 2 грешки и с време 36:02,4 минути. Втори остана Иван Черезов (Русия) с 4 грешки, на 10.3 секунди, а трети е Карл-Йохан Бергман (Швеция) с 3 грешки, на 14.3 секунди след победителя.

Другият българин Мартин Богданов финишира 52-и от общо 57 завършили състезатели с 5 грешки, на 6:44.5 минути от Алексис Бьоф.

В класирането за Световната купа след 16 от общо 26 старта за сезона води Тарей Бьо (Норвегия) с 679 точки. Втори с 592 точки е друг норвежец Емил Хегле Свендсен, а трети е Мартен Фуркад (Франция) с 567 точки. Михаил Клечеров е 53-ти с 68 точки.