2. Зимни спортове
  3. Нойнер с 21-а победа за Световната купа след успех в масовия старт

Нойнер с 21-а победа за Световната купа след успех в масовия старт

Андреа Хенкел оглави генералното класиране

Германката Магдалена Нойнер нанесе своя удар в днешния масов старт на 12,5 километра в американския зимен център Форт Кент и спечели втората си победа за Световната купа този сезон. Първата беше преди цели два месеца, когато германската звезда в биатлона победи в спринта в Поклюка.

Днес Нойнер беше безгрешна до последното си излизане на огневия рубеж. Там тя сбърка веднъж, но това не беше достатъчно на конкурентките й, за да се доближат до нея. В крайна сметка тя завърши убедително начело с време 39:30,6 минути. Зад нея се нареди сънародничката й Андреа Хенкел, която също допусна една грешка в стрелбата си, но изостана на 23,6 секунди.

Третата позиция остана за Дария Домрачова от Беларус, която също с един пропуск остана на 28,7 секунди от върха. Шестицата беше допълнена Тора Бергер (Норвегия), досегашната лидерка за Световната купа Каиса Макарайнен (Финландия), която след днешното състезание ще отстъпи върха на Хенкел, и Хелена Екхолм (Швеция).