2. Зимни спортове
  3. Олимпийският шампион Канада се класира за 1/4-финалите на световното

Олимпийският шампион Канада се класира за 1/4-финалите на световното

Така олимпийският шампион от Ванкувър 2010 спечели предсрочно първото място в групата

Канада победи Норвегия с 3:2 в мач от група F на световното първенство по хокей на лед в група "Ф" и така си осигури място на четвъртфиналите.

"Кленовите листа" поведоха с голове на Джейсън Спеца, Джон Таварес и Джеймс Нийл, а след това норвежците намалиха след попадения на Кен Анде Олимб и Мариус Холтер.

Така олимпийският шампион от Ванкувър 2010 спечели предсрочно първото място в групата с 10 точки и си осигури класирането напред на шампионата в Словакия.

До момента Канада е била световен шампион 24 пъти, на световните първенства през 2008 и 2009 година северноамериканците губеха на финала, а на последното световно първенство през 2010 година бяха елиминирани на четвъртфиналите.