2. Зимни спортове
  3. Паднахме от Китай на Световното първенство по хокей

Паднахме от Китай на Световното първенство по хокей

Българският национален отбор по хокей на лед отстъпи с 6:12 (0:2, 4:5, 2:5) на отбора на Китай в последната си среща от Световното първенство в дивизия II, група В

Българският национален отбор по хокей на лед отстъпи с 6:12 (0:2, 4:5, 2:5) на отбора на Китай в последната си среща от Световното първенство в дивизия II, група В. По този начин българите останаха на предпоследното 5-о място в своята група, но на практика си осигуриха участие и догодина в това ниво, след като на старта се наложиха над ирландците.

По-късно днес Република Ирландия играе с Исландия и ако спечели с победа с повече от 25 гола ще измести българите от 5-ото място. Станислав Мухачов записа хеттрик в срещата, а останалите три гола за българския състав реализираха Мартин Бояджиев, Мартин Гюров и Лъчезар Гюмов.

Китайците поведоха с 3:0 до 23-ата минута, а в 28-ата Бояджиев върна едно попадение след пас на Росен Асенов. Две минути след него Мухачов намали на 2:3 след подаване на Мартин Миланов, но в рамките на следващите четири минути китайците се развихриха и вкараха четири гола.

Нови два гола на Станислав Мухачов, реализирани в последната минута оформиха резултата на 4:7. В последните пет минути на мача Мартин Гюров вкара петия гол за България за 5:11, а Гюмов оформи крайното 6:12 20 секунди преди сирената. Българският вратар-ветеран, 47-годишният Константин Михайлов отрази 20 удара в срещата. По-късно днес е и срещата между Румъния и домакините от Хърватия. Двата отбора са без загуба до сега и ще определят кой ще играе в Дивизия I през 2012-а година.