2. Зимни спортове
  3. Рейнджърс срази Филаделфия

Рейнджърс срази Филаделфия

Ню Джърси надви с 3:2 Ню Йорк Айлъндърс и продължава похода си към местата за плейофите в НХЛ.

Райън Калахан вкара рекордните за кариерата си четири гола и добави една асистенция за победа на Ню Йорк Рейнджърс със 7:0 над гостуващия Филаделфия в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Калахан, който досега беше записвал девет пъти по два гола в един мач, вкара двете първи попадения за Рейнджърс в началната третина.

Той добави още една шайба във втората част за 4:0, а след това наниза 20-ия си гол за сезона след рикошет. Матс Зукарело добави два гола, а Артьом Анисимов един за разгрома над конкурента в Атлантическата дивизия и лидер в Източната конференция Филаделфия.

В игра за Рейнджърс се завърна звездата Мариан Габорик, който пропусна седем мача със сътресение. Джером Игинла вкара от наказателен удар в началото на втората част при победа на Калгари с 3:2 срещу Нешвил. С това той стана едва 10-ият хокеист в НХЛ, който стига границата от 30 гола в десет поредни сезона.

Рекордът делят Майк Гартнър и Яромир Ягър, които са достигали тази граница в пет сезона повече. Брайън Ролстън вкара в шестия кръг на дузпите за 20-та победа от 24 мача за отбора на Ню Джърси, който надви с 3:2 Ню Йорк Айлъндърс и продължава похода си към местата за плейофите в НХЛ.

Дяволите са 12-и с 64 точки, докато осмият Бъфало има осем повече.