2. Зимни спортове
  3. Руски триумф на Европейската купа в Банско, младата Попова девета

Руски триумф на Европейската купа в Банско, младата Попова девета

Русия започна чудесно надпреварата в Европейската купа по биатлон в Банско. Представителките на Сборная окупириха подиума в днешния спринт на 7,5 км на пистата на Бъндеришка поляна. Най-бърза бе Анастасия Токарьова, която направи чиста стрелба и с време 21:11.15 взе победата пред своята сънародничка и олимпийска шампионка Ана Богали-Титовец, която завърши с три пропуска в двете си стрелби и закъснение от 11 секунди . Последното място на подиума отново бе заето от рускиня, Ана Сорокина записа две грешки и изоставане от 51,4 секунди.

Най-добре от българките се представи младата Стефани Попова. Въпреки че направи една грешка, 17-годишната биатлонистка зае престижната девета позиция на 3:08 минути след победителката. Точно зад Попова на десето място се класира четвъртата от Световното първенство за девойки в Нове место (Чехия) Десислава Стоянова. Звездата на българския състав Емилия Йорданова имаше проблеми със стрелбата си и с цели грешки остана 11-та. Силвия Георгиева и Елена Георгиева дадоха еднакъв резултат, за да поделят 15-то място в класирането. Дафинка Коева е 19-а, Бетина Благоева - 21-а, Светлана Джаджарова - 23-а, Гергана Гишова - 26-а, Павлина Кинкова 28-а, а Ния Димитрова не стартира.

Състезанията продължават утре на Бъндеришка поляна с нова доза спринтове.