2. Зимни спортове
  3. Смесената щафета на Германия триумфира в Преск Айл

Смесената щафета на Германия триумфира в Преск Айл

Смесената щафета на Германия спечели състезанието от Световната купа по биатлон в Преск Айл (САЩ)

Смесената щафета на Германия спечели състезанието от Световната купа по биатлон в Преск Айл (САЩ). Катрин Хитцер, Магдалена Нойнер, Александър Волф и Даниел Бьом преодоляха дистанцията от 2 по 6 и 2 по 7.5 километра за 1:13:31.6 час. Те използваха общо 11 допълнителни патрона, но не правиха наказателна обиколка.

На второ място на 27.9 секунди се нареди квартетът на Франция, който използва седем допълнителни патрона при стрелбата. Максим Чудов пък спечели третото място за Русия, след като надделя във финалния спринт срещу италианеца Кристиан Де Лоренци.

Руснаците използваха 13 допълнителни патрона и останаха на 1:01.4 минута след победителите. Италия финишира на 1:02.0 зад Бундестима.

В Смесената щафета, която премина без българско участие, се включиха 12 отбора.