2. Зимни спортове
  3. Вернер Хеел спечели супергигантския слалом във Вал Гардена

Вернер Хеел спечели супергигантския слалом във Вал Гардена

Вернер Хеел спечели супергигантския слалом за Световната купа по ски-алпийски дисциплини в италианския зимен център Вал Гардена, съобщава „Евроспорт”.

26-годишният Хеел успя да триумфира пред родна публика с време от 1:35,04 минути. Втори на 43 стотни се нареди Дидие Дефаго от Швейцария, а трети на 45 стотни остана Патрик Йербин от Швеция. 39-годишният Йербин стана най-възрастният алпиец, успял да стъпи на подиума в състезание от Световната купа.

Лошите атмосферни условия попречиха на стартиращите скиори със задни номера да се класират сред челните позиции. Херман Майер се нареди на 9-о място, Боде Милър е 12-и, а лидерът в генералното класиране Аксел Лунд Свиндал е чак на 28-а позиция.

Свиндал има 398 точки за Световната купа, Карло Янка е с 317, а Бенямин Райх с 297.